Jedinečnou možnost setkat se s legendou měli účastníci 40. ročníku Peřimovské desítky, dalšího závodu Velké ceny východních Čech v bězích pořádaného v obci Peřimov u Jilemnice.

Na závodě byl přítomen Ivan Uvizl, borec který má osobák na desítce 28:04 minuty a třeba slavnou dvacítku KVOK dal v roce 1989 za 60:08. Ivan doprovázel svoji dceru Martinu Procházkovou Uvizlovou, která vyhrála soutěž žen.

Ty běží v Pěřimově obrátkých 6 km a Martina to dala za 24:44. Druhá byla Simona Jiříčková za 24:52. Její partner Miroslav Balatka byl v hlavním závodě na celkovém třetím místě za 34:03. Rovněž sólo před ním doběhli František Vagenknecht z Nové Paky za 33:54. Vítězný Jirka Čivrný dal 33:04.

Traťový rekord zde z roku 1995 drží dle výkonů historicky nejlepší český vytrvalec Jan Pešava – 29:18. V ženách jsem dohledal zajímavý výkon Taťány Metelkové 21:31 z roku 2006.

Závod má mezi vytrvalci zvuk, takže třeba z Přelouče dorazil Jirka Sedlák nebo známý pardubický kavárnik Milda Bajer (na foto), dokonce až z Kutné hory přijel legendární Marek Ledvina. Běžel i Standa Groh z Vrchlabí, který se pomalu a jistě blíží k osmdesátce.

Dalším pokračováním Velké ceny bude v neděli 26. května Vysocká pětka, obrátkový silniční běh na Labské cyklostezce se startem v 9:30 u sportovního areálu ve Vysoké nad Labem, obec sousedí s Hradcem Králové. Uzávěrka přihlášek dopředu je ve středu 22. května.